miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Analiza śmierci dwóch osób. Wypadek motocyklistów okiem Crashlab.pl [Film]

6 22 622

Z naszą redakcją skontaktował się portal crashlab.pl Specjaliści postanowili bliżej przyjrzeć się tragicznemu wypadkowi, do którego doszło w Chełmcu na ul. Limanowskiego. Przypomnijmy, zginęły wtedy dwie osoby: 25-letni mieszkaniec Łabowej (kierowca motocyklu) oraz 25-letnia pasażerka.

Czytaj również: Nie żyje 56-latek przygnieciony przez traktor

– W trzecim odcinku zaprezentowaliśmy krótką analizę wypadku drogowego zaistniałego podczas wyprzedzania samochodu osobowego przez motocyklistę. Analizę oparliśmy m.in. na inwentaryzacji miejsca zdarzenia, materiałach wideo i dokumentacji fotograficznej – informuje crashlab.pl.

Komentarze Facebook
Zobacz również
6 Komentarze
 1. Pablo pisze

  Podwójna ciągła, teren zabudowany, nadmierna prędkość, bezdyskusyjnie wina ofiary wypadku.

 2. Rafał S pisze

  A czy motocyklista miał włączony kierunkowskaz?
  Moim zdaniem wcale nie miał zamiaru wyprzedzać w tym miejscu.
  To że “może” miał za dużą prędkość to jedno ale to, że kierowca niby “włączył kierunkowskaz” Jak na filmiku pokazujecie 1m od skrzyżowania (4m od zamiaru wykonania skrętu) przyczyniło się do zachowania motocyklisty który chciał ominąć przeszkodę w postaci auta.
  Wyprzedził wcześniejsze auto na przerywanego i nadział się na debila bez kierunku skręcającego w lewo.
  Jak dla mnie obópulna wina wypadku.
  Moto może za szybko, kierowca auta nie zastosował się do przepisów o wcześniejszym zasygnalizowaniu skrętu – nawet jak włączył kierunek to i tak nie uprawnia do skrętu!

  Motocykl to nie pojazd czterokołowy gdzie wciskamy hamlec przed innym autem licząc na małe zdeżenie blachy – pierwsza myśl na moto to wyminąć bez hamowania.

 3. marek pisze

  niestety nie, gdyby zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu, to winnym byłby motocyklista, poza skrzyżowaniem obowiązkiem kierowcy jest upewnić się, czy nikomu nie zajeżdża się drogi, nawet jeśli znajduje się gdzie nie powinien

 4. A. pisze

  Da się to obejrzeć bez zakładania konta w serwisie?

 5. M pisze

  Super, tylko jak zapitala 130 to nawet ciężko go zauważyć

 6. abc pisze

  to nie bylo skrzyzowanie tylko wjazd do sklepu

Zostaw odpowiedź