miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Audi A4 wjechało pod lokomotywę. W pociągu było 180 pasażerów. Nowe fakty w sprawie wypadku [Zdjęcia]

0 5 614

Wczoraj, 15 maja o godzinie 11.40 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz OSP Barcice zadysponowane zostały do działań w Barcicach (gm. Stary Sącz). Po przybyciu ma miejsce zdarzenia ustalono, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Audi A4 z pociągiem PKP Intercity relacji Krynica-Zdrój –  Kraków.

Czytaj również: Zakończył się remont ul. Starowiejskiej. Kierowcy odetchnęli z ulgą [Zdjęcia, nagranie]

Pojazd po zderzeniu odbił się od lokomotywy i pozostał na przejeździe kolejowym. Pociąg po nagłym hamowaniu zatrzymał się około 200  metrów dalej. Kierowca osobówki nie miał widocznych obrażeń oraz nie uskarżał się na dolegliwości bólowe. Sprawdzono stan osób podróżujących pociągiem. Z informacji uzyskanych od kierownika pociągu ustalono, że składem podróżowało około 180 osób,  które pozostały w składzie pociągu. Nikt nie zgłaszał dolegliwości. Kierujący samochodem osobowym po przebadaniu przez ratowników medycznych Pogotowia Ratunkowego pozostał na miejscu zdarzenia – informuje PSP Nowy Sącz.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ustalono, że samochodem osobowym podróżował sam kierujący, który znajdował się poza pojazdem. W uszkodzonym samochodzie odłączono akumulator, sprawdzono czy nie doszło do wycieków. Dokonano sorpcji niewielkiej ilości rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych udzielono pomocy w zebraniu rozrzuconych elementów pojazdu oraz usunięciu uszkodzonego samochodu na pobocze. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź