miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Barcice: Czołowe zderzenie samochodu osobowego z dostawczym [ZDJĘCIA]

0 783

W czwartek (30 maja) ok. godz. 20:00 w miejscowości Barcice w gminie Stary Sącz doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy, którzy w wyniku zaistniałego zdarzenia nie zostali poszkodowani.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Samochód osobowy zderzył się z autobusem! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów, tj. osobowego marki Skoda Fabia oraz dostawczego Opel Vivaro. W chwili przybycia Straży Pożarnej obydwaj kierowcy byli w radiowozie Policji i nie potrzebowali pomocy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu, czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów. Kontrola wykazała wyciek substancji ropopochodnej, którą zasypano sorbentem. Równocześnie odłączono akumulatory w uszkodzonych samochodach. Po zakończonych przez Policję czynnościach ustalających przyczynę kolizji, uszkodzone pojazdy zostały usunięte z jezdni. W miejscu prowadzonych działań kierowano ruchem drogowym – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Barcicach zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Barcice. Czynności prowadzone przez strażaków trwały godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź