miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Barcice: Dwa wypadki w przeciągu 1,5 godziny! Niebezpieczna zabawa quadem

0 614

Wczoraj w Barcicach doszło do dwóch wypadków drogowych w przeciągu 1,5 godziny, w odległości 150 m od siebie. W pierwszym udział brały dwa samochody osobowe, w drugim quad marku Yamaha.

 

Czytaj również: Stary Sącz: będzie strefa aktywności w Internacie!

 

7 września około godziny 18.00 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Barcice zadysponowane zostały do działań w Barcicach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych tj. Audi i Ford – informuje PSP Nowy Sącz. – Samochodami podróżowały łącznie trzy osoby. Jedna z nich została poszkodowana i zabrana do szpitala.

 

 

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem od akumulatora w samochodach, sprawdzenie czy samochody nie mają żadnych wycieków oraz kierowaniu ruchem wahadłowo.

O godzinie 19.20 w odległości około 150 m od miejsca zdarzenia pierwszego wypadku, doszło do kolejnego, w którym udział brał quad marki Yamaha. O zdarzeniu zostało bezpośrednio powiadomione OSP Barcice przez świadków zdarzenia – informują druhowie z PSP Nowy Sącz. – W wypadku jedna osoba była poszkodowana i nieprzytomna. Droga była całkowicie zablokowana przez quada.

 

 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Kierujący odzyskał przytomność. Przekazano osobę poszkodowaną załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala. Odłączono klemy od akumulatora w pojeździe. Sprawdzono wycieki z quada. Oświetlono teren działań. Usunięto quada z jezdni oraz przekazano go rodzinie kierującego.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź