miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Biczyce Dolne: Pożar hamulców TIRa przyczyną utrudnień na drodze [Zdjęcia, film]

0 1 312

Prawdopodobnie zbyt małe doświadczenie kierowcy było powodem dzisiejszego (25 czerwca) pożaru TIRa na Drodze Krajowej nr 28 w miejscowości Biczyce Dolne (gm. Chełmiec). Na serpentynach wiodących ostro w dół nasi czytelnicy zauważyli płonąca naczepę. Prawdopodobnie spaleniu uległy hamulce kilkunastotomowego pojazdu.

 

Czytaj również: Krynica-Zdrój: Pijany 49-latek bez uprawnień prowadził samochód!
Wpadł w ręce lubelskich policjantów

 

– Na krajówce powstały znaczne utrudnienia. Korek był długi na kilkadziesiąt metrów. Z samochodu wydobywały się kłęby śmierdzącego dymu – informuje nas czytelnik, dołączając zdjęcia i nagranie. – Kierowca był bardzo młody, pewnie zbyt często używał hamulca. Tego się nie robi. Z takiej góry zjeżdżamy redukując prędkość biegami. Ciężar samochodu jest tak duży, że chwila i mamy zagrożenie pożarem – dodaje autor zdjęć.

 

 

Przegrzanie hamulców to bardzo niebezpieczna sytuacja. Dokładnie w tym samym miejscu kilka miesięcy temu kierowca ciężarówki zginął na miejscu nie dostosowując prędkości. Przestrogą może być również film (poniżej) przedstawiający wypadek TIRa po kilkuminutowej jeździe z góry bez hamulców.

 

 

Rafał Kmak
fot. czytelnik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź