miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Bił swoją najbliższą kobietę! Mamy stanowisko sądeckiej policji [Nagranie]

2 2 398

Sądecka policja ustosunkowała się do zdarzenia, które miało miejsce 28 maja (niedziela) br. Przypomnijmy, z naszą redakcją skontaktował się czytelnik, który nadesłał nagranie maltretowanej kobiety. Film przedstawia matkę, która jest bita w towarzystwie swojego autystycznego dziecka. Brutalem okazuje się jej mąż. Proceder związany z przemocą w tej rodzinie trwał od dłuższego czasu. Kobieta jednak wstydziła się sytuacji, w której się znajdowała i milczała. Nagrywała jednak zdarzenia. Właśnie jeden z tych filmów trafił do naszej redakcji. Mężczyźnie może grozić nawet 5 lat więzienia.

 

– W odpowiedzi na zapytanie informuję, że w tej sprawie sądecka Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu prowadzi postępowanie z art. 207 kk. Z uwagi na dobro rodziny i prowadzonego postępowania nie udzielamy informacji dot. tej sprawy – informuje kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji..

W artykule czytamy: Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wczoraj (28 lutego) doszło do interwencji w domu przy ul. Jana Pawła II w Nowym Sączu. Policja wtargnęła i bez większych przeszkód obezwładniła mężczyznę. Został zatrzymany na 48 godzin – informuje naszą redakcję osoba pragnąca pozostać anonimową. – To straszne, drogie kobiety opanujcie się i informujcie o takich zdarzeniach. W ostatnich tygodniach takich interwencji jest naprawdę sporo! – dodaje nasz czytelnik.

Nadesłanie do nas nagranie przedstawia kobietę, która do pokoju ucieka z dzieckiem. Według relacji czytelnika, dziecko jest chore na autyzm. Kobieta nerwowo zamyka drzwi. Nie powstrzymuje to jednak agresora, który bije ją i popycha w małym pokoju. Jak się okazuje to jego żona. Mam chłopca upada na łóżko, mały ucieka na korytarz… 

Na prośbę osoby pokrzywdzonej usunęliśmy materiał filmowy i zdjęciowy.

NIE WAHAJ SIĘ PRZERWAĆ PRZEMOCY!

Warto pamiętać, że brak reakcji na przemoc w rodzinie, to ciche przyzwolenie. Nie zostawiajmy pokrzywdzonych samych z tym problemem. Każdy, kto był świadkiem takiego zachowania, powinien działać, bo przemoc domowa to zjawisko, które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić – uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jest wiele instytucji, w tym Policja, które w takich sytuacjach zawsze służą pomocą. Z funkcjonariuszami można skontaktować się na różne sposoby – dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, korzystając z aplikacji mobilnej „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” lub platformy „Policja e-usługi”. Osoby chcące uzyskać fachową poradę mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002).

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z wymienionych wyżej form pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby!

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie pozostawaj obojętny! Powiadom odpowiednie służby!

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Ksiądz Wikariusz z Wikara pisze

    Co Bóg złączył niechaj sąd, człowiek, policja nie rozdziela. Skoro się pobrali i chodzą do kościoła to się kochają. Polecam mediacje dla par w naszej parafii, można skorzystać ze spowiedzi i przyjąć komunie św.

  2. Anonim pisze

    Serio ?

Zostaw odpowiedź