miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Bilans z poniedziałku: 12 kolizji i potrącenie 17-latki

0 268

Podobnie jak na Sądecczyźnie, również na ziemi limanowskiej poniedziałkowe opady śniegu, a w związku z tym niesprzyjające warunki na drogach przyczyniły się do wzrostu liczby kolizji drogowych. Oprócz tego w Limanowej 28-latek potrącił przechodzącą przez pasy nastolatkę, której na szczęście nic poważnego się nie stało.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: 34 kraksy na drodze w trzy dni!

 

W miniony poniedziałek 5 lutego, gdy na południu Polski wystąpiły obfite opady śniegu, policjanci odnotowali 12 kolizji na terenie powiatu limanowskiego. – Główne przyczyny kolizji to nieustąpienie pierwszeństwa i niedostosowanie prędkości. Z pewnością do większości tych zdarzeń przyczyniły się również bardzo trudne warunki na drogach informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Wśród tych zdarzeń najpoważniejsze z nich miało miejsce na limanowskim rynku. – 28-letni kierujący pojazdem marki Opel Corsa potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 17-letnią dziewczynę. Na szczęście piesza nie doznała poważnych obrażeń i po badaniach w szpitalu została zwolniona. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a sprawa trafi do Sądu – wyjaśnia oficer prasowy.

Na Sądecczyźnie warunki na drogach także były ciężkie w miniony poniedziałek. Więcej na ten temat: Komunikacyjny paraliż w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie! Wszystko przez śnieg [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Na Sądecczyźnie w poniedziałek też były trudne warunki: Komunikacyjny paraliż w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie! Wszystko przez śnieg [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Opr.MK
Źródło: KPP Limanowa,
Fot.: OSP Janów (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź