miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Bójka młodocianych. Pięciu na dwóch, poszło o głośnik…

Zamiast oddać pożyczony głośnik pobili jego właścicieli

0 2 414
Kryniccy policjanci ustalili i zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy pobili dwóch braci. Powodem miał być przenośny głośnik, który jeden ze sprawców pożyczył rok wcześniej. Zatrzymani przyznali się do winy i usłyszeli zarzuty. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

 

Czytaj również: Nielegalnie zatrudniał 287 cudzoziemców. Grozi mu 30 tys. złotych kary

 
Dwóch braci, w wieku 17 i 20 lat umówiło się z 17-letnim mieszkańcem gminy Grybów, by odzyskać pożyczony przed rokiem przenośny głośnik. Spotkali się wieczorem, 2 września br. na boisku sportowym na terenie gminy Krynica-Zdrój. Tam okazało się, że 17-latek nie ma zamiaru zwrócić pożyczonego sprzętu. Zamiast głośnika przywiózł swoich czterech kompanów, którzy zaatakowali braci i dotkliwie ich pobili, po czym napastnicy wsiedli do swoich samochodów i odjechali. Poszkodowani wrócili do domu, skąd zostali przewiezieni do szpitala w Krynicy-Zdroju i Nowym Sączu. Na szczęście ich obrażenia nie są poważne.
 
Funkcjonariusze z komisariatu w Krynicy-Zdroju otrzymali zgłoszenie kilka godzin po pobiciu i natychmiast przystąpili do działania. Ustalili przebieg zdarzenia, tożsamość sprawców pobicia i rozpoczęli ich poszukiwania. Już następnego dnia sprawcy zostali zatrzymani. Okazało się, że są to mieszkańcy gminy Grybów w wieku od 17 do 25 lat. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego cała piątka usłyszała zarzuty pobicia (art.158 §1 kk.). Dodatkowo najmłodszy z nich odpowie za przywłaszczenie mienia (art. 284§ 2 kk.) oraz groźby karalne (art. 190§1 kk.).
 
Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za groźby karalne do 2 lat, natomiast za przywłaszczenie mienia od 3 miesięcy do 5 lat.
 

źródło: KMP Nowy Sącz
fot.: pixabay.com (ilustracyjne) 

 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź