miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Bójka nastoletnich dziewczyn! Wulgarne zdarzenie nagrane przez rówieśników…

1 4 298

Z naszą redakcją skontaktował się zbulwersowany mieszkaniec Gorlic. Podesłał nam nagranie, w którym dwie dziewczyny w sposób niewybredny i wulgarny biły się w parku. Wokół zgromadzona młodzież, która zamiast w jakikolwiek sposób zareagować kibicowała i dopingowała dziewczyny. Prowokacje ze strony gapiów trwały w najlepsze, nawet w sytuacji ewidentnego osłabnięcia jednej z walczących nastolatek…

Czytaj również: Zderzenie radiowozu z osobówką. Dwójka policjantów w szpitalu

Ten opis to nie fragment scenopisu marnego filmu, ale rzeczywistość, która rozegrała się najpoprawniej w gorlickim parku, informuje serwis gorlice.naszemiasto.pl. Nagranie trafiło do sieci, więc jest już w zainteresowaniu zarówno policji, jak i prokuratury. Nagranie pełne jest wulgarnych komentarzy obserwatorów. Padają nawet nazwiska, a aktywnością wyróżnia się jeden z młodych ludzi, który w pewnym momencie stwierdza, że dziewczyny mają walczyć do końca. Im bliżej końca filmu, tym ciaśniejszym kręgiem widzowie otaczają walczące dziewczęta, dodają gorliccy dziennikarze.

Ze względu na wyjątkową brutalność nagrania, nie publikujemy filmu. Załączamy jedynie kilka zrzutów ekranu obrazujących sytuację…

Sprawą zajęła się gorlicka policja
Widzowie to dzieci gorlicki szkół podstawowych – poinformował Sławomir Korbelak, zastępca Prokuratora Rejonowego w Gorlicach. – Według naszych ustaleń wszyscy są w wieku poniżej piętnastego roku życia, a ta sytuacja sprawia, że po czynnościach wyjaśniających prowadzonych przez policję trafi do sądu rodzinnego – dodaje.

– 15 maja bieżącego roku otrzymaliśmy od dyrektora jednej z gorlickich szkół zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło 13 maja w parku miejskim w Gorlicach wraz z nagraniem, na którym widać walkę dwóch młodych dziewczyn – mówi Gustaw Janas, rzecznik prasowy KPP w Gorlicach. – W toku czynności ustalono tożsamość dziewcząt, a także kilku świadków zdarzenia. Poszkodowana w zdarzeniu 17-latka, to mieszkanka gminy Uście Gorlickie, natomiast sprawczyni to 14-latka mieszkanka gminy Sękowa. Zgromadzone materiały zostały przesłane do Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Gorlicach pod kątem popełnienia czynu karalnego przez nieletnią, a także przejawów demoralizacji wobec innych osób biorących udział w zdarzeniu, celem rozpatrzenia zgodnie z kompetencjami.

My sprawę pozostawimy bez komentarza i poddajemy opinii rodziców, aby zwracali szczególną uwagę na swoje dzieci. W dzisiejszych czasach nie trudno, aby wpadł w niepowołane towarzystwo. Zagrożeniem są również Challenge (wyzwania, które podejmuje młodzież aby zaimponować innym), które w skrajnych przypadkach doprowadzają do prób samobójczych nastolatków.

Drodzy rodzice, bądźcie czujni!

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Driver pisze

    KGR, i wszystko jasne…

Zostaw odpowiedź