miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Brzezna: Jeden z kierowców w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

0 1 156

W środę (27 lutego) ok. godz. 16:21 w miejscowości Brzezna w gminie Podegrodzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowali nimi sami kierowcy, a jeden z nich został zakleszczony w pojeździe. Poszkodowanego przetransportowano do szpitala.

 

Czytaj również: Gmina Łabowa: Kierowcy w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch pojazdów, tj. BMW X1 i VW Golfa, którymi podróżowali sami kierujący. W wyniku zdarzenia droga została zablokowana w obu kierunkach. Kierujący pojazdem marki BMW wyszedł z pojazdu o własnych siłach, natomiast kierujący samochodem osobowym VW znajdował się w pojeździe z widocznymi obrażeniami. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączono klemy akumulatorów w obydwu pojazdach oraz zakręcono zawór bezpieczeństwa na butli LPG w samochodzie marki VW. Przy pomocy klinów ustabilizowano pojazd, jeden z ratowników medycznych zbadał kierującego, w tym samym czasie dwóch strażaków weszło do pojazdu w celu zabezpieczenia poszkodowanego przed szkłem z wycinanej przedniej szyby. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego odgięto drzwi od strony kierowcy oraz dokonano przecięcia słupków w celu odgięcia dachu. Strażacy wraz z ratownikami medycznymi przystąpili do wydobycia osoby poszkodowanej z pojazdu na nosze typu deska, a następnie przetransportowali kierującego do karetki Pogotowia Ratunkowego. Dokonano sorpcji płynu chłodniczego wyciekającego z pojazdu marki VW. Kierujący samochodem osobowym marki BMW zaczął się uskarżać na dolegliwości. Po zbadaniu przez lekarza, kierujący pojazdem marki BMW pozostał na miejscu, natomiast kierujący pojazdem marki VW został przetransportowany do szpitala. Po odjeździe karetki Pogotowia Ratunkowego, ruch drogowy odbywał się wahadłowo przez myjnie samochodową. Działania zastępów z JRG zostały zakończone, natomiast na miejscu pozostał patrol Policji oraz zastęp z OSP Brzezna w celu kierowania ruchem drogowym oraz usunięcia pojazdów na pobocze po zakończonych czynnościach dochodzeniowych. Na miejsce dotarły dwie pomoce drogowe, na które załadowano uszkodzone pojazdy. Pozostałości powypadkowe zostały usunięte z jezdni, co pozwoliło udrożnić ruch w obu kierunkach – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Brzeznej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Brzezna. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie ponad godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź