miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Chełmiec: Samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w przepompownię ścieków!

0 1 303

W sobotę (18 maja) ok. godz. 19:00 na ul. Papieskiej w Chełmcu samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w przepompownię ścieków. W zdarzeniu pośrednio brał udział drugi samochód, który nie uległ uszkodzeniu. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

 

Czytaj również: Podole-Górowa: Samochód osobowy uderzył w budynek szkoły! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że samochód osobowy marki Audi wypadł z drogi i uderzył w przepompownię ścieków. W zdarzeniu pośrednio brał udział drugi samochód Volkswagen. W Volkswagenie podróżowały dwie osoby, samochód nie został uszkodzony, osoby nie uskarżały się na dolegliwości. Samochodem Audi podróżował sam kierujący, który odmówił udzielenia pomocy. Ustalono, że uszkodzone elementy przepompowni są pod napięciem, a bezpośrednio na nich oparty był samochód Audi. Z samochodu wyciekły płyny eksploatacyjne. Na miejscu obecny był właściciel pobliskiego sklepu, który przekazał informację, że w budynku zostało odłączone częściowo zasilanie w energię elektryczną po zdarzeniu. Sprawdzono miejsce oraz teren przyległy – nie stwierdzono osób poszkodowanych. Ruch pojazdów odbywał się bez utrudnień. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań i odłączeniu klem akumulatora w samochodzie Audi. Na miejsce akcji przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego i patrol Policji. Dokonano sprawdzenia uszkodzonych przyłączy elektrycznych miernikiem, stwierdzono napięcie na w/w elementach. Ogrodzono taśmą ostrzegawczą teren wokół miejsca zdarzenia. Zadysponowano na miejsce Pogotowie Gazowe i osoby odpowiedzialne za przepompownię. Nikt z uczestników nie został hospitalizowany. Za zgodą Policji kierująca Volkswagenem odjechała z miejsca zdarzenia. Na miejsce działań przybył pracownik ZGKiM Chełmiec oraz Pogotowie Energetyczne. Pracownicy Pogotowia odłączyli zasilanie w energię elektryczną. Na miejsce przybyła Pomoc Drogowa. Pracownicy załadowali na lawetę uszkodzony pojazd. Usunięto pozostałości po kolizji z parkingu przy sklepie. Wyciekłe płyny eksploatacyjne zasypano sorbentem. Odgrodzono miejsce zdarzenia przy użyciu taśmy ostrzegawczej – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Papieskiej w Chełmcu zadysponowany został zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Czynności prowadzone przez strażaków trwały ponad dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź