miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Chomranice: Samochód wypadł z drogi! Kierowca w szpitalu

0 201

W czwartek (12 lipca) około godziny 7:30 doszło do zdarzenia drogowego w Chomranicach. Kierowca prowadzący pojazd marki Fiat Punto wypadł z drogi i wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Został on poszkodowany i przewieziony karetką Pogotowia do szpitala.

 

Czytaj również: Limanowa: Natrafili na ludzkie szczątki i ponownie je zakopali?

 

W samochodzie znajdował się tylko kierowca, który uskarżał się na dolegliwości. Możliwe, że złe samopoczucie było przyczyną utraty panowania nad kierownicą i wypadnięcia z jezdni.

Z samochodu nastąpił wyciek płynów silnikowych i eksploatacyjnych. Działania Straży Pożarnej  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  udzieleniu poszkodowanemu kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy.  Strażacy udzielili pomocy przybyłemu na miejsce zespołowi  Pogotowia Ratunkowego w transporcie osoby poszkodowanej do karetki. Rozłączono  instalację elektryczną w pojeździe. Wykonano  sorpcję rozlanych płynów silnikowych i eksploatacyjnych. Uszkodzony pojazd przemieszczono na pobocze, a z jezdni  usunięto elementy powypadkowe -poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Chomranicach zostały zadysponowane zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Krasne Potockie. Czynności strażaków trwały ponad półtorej godziny.

Opr.: Klaudia Celusta
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź