miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czołówka Audi i Qashqai. Sześć osób poszkodowanych, w akcji śmigłowiec LPR

0 12 501

Wczoraj, 9 kwietnia około godziny 15:20 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna zadysponowane zostały do działań w Łososinie Dolnej. Po przybyciu na miejsce ustalono, że  doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych (Audi oraz Nissan Qashqai). Sześć osób zostało poszkodowanych. Jedna osoba została  przetransponowana śmigłowcem LPR. Droga krajowa 75 była przez kilka godzin zablokowana. Zorganizowane były objazdy. 

 

Czytaj również: Wysprzątajmy brzegi rzek na wiosnę! Operacja Czysta Rzeka już w poniedziałek

 

Audi podróżowały cztery osoby, natomiast Nissanem dwie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach i znajdowały się na poboczu jezdni. W zdarzeniu poszkodowanych zostało sześć osób.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy ratownikom medycznym Pogotowia Ratunkowego w zaopatrywaniu poszkodowanych. Dokonano rozłączenia klem akumulatorów.

Osoba, która na początku nie zgłaszała dolegliwości, źle się poczuła. Udzielono jej pomocy. Zorganizowano lądowiska dla śmigłowca LPR na drodze krajowej. Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu  zostały przewiezione do szpitala. Czynności dochodzeniowe prowadziła Policja. Pojazdy biorące udział w zdarzeniu zostały zabrane z miejsca zdarzenia przez Pomoc Drogową. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź