miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czołówka dwóch osobówek! Dwie osoby w szpitalu [Zdjęcia]

0 3 539

W czwartek, 5 października około godziny 16.00 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Grybów Biała oraz OSP Biała Niżna zadysponowane zostały do działań w Grybowie na ulicy Kościuszki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów tj. Renault Megane i Citroen.

 

Czytaj również: Kolejny pożar samochodu osobowego! Na osiedlu płonie Seat [Nagranie, zdjęcia]

 

Pojazdami podróżowali sami kierowcy, którzy poszkodowani znajdowali się w pojazdach. Osoby postronne podjęły się udzielenia pierwszej pomocy przed przybyciem strażaków. Jedna z osób postronnych podała  prąd proszku gaśniczego do komory silnika Citroena. Droga była całkowicie zablokowana. Na miejscu obecny był Patrol Policji.

 

 

Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem od akumulatorów w pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcom. Jeden kierowca został ewakuowany z pojazdu na deskę ortopedyczną ze względu na dym wydobywający się z komory silnika.  Drugi kierujący pozostał w pojeździe do czasu przyjazdu karetki Pogotowia ratunkowego. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni karetki Pogotowia ratunkowego  przejęli osoby poszkodowane.

Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala. Zastępy OSP pozostały na miejscu zdarzenia w celu dalszego jego zabezpieczenia i usunięcia pozostałości z drogi. Pojazdy zostały zebrane z miejsca zdarzenia przez Pomoc Drogową. Działania strażaków trwały półtorej godziny.

fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź