miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czołówka dwóch osobówek, ranni w szpitalu [Zdjęcia]

0 529

W nocy (z 23 na 24 maja)  około godziny 2.50 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Stadła zadysponowane zostały do działań w Stadłach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych marki Opel Astra.

 

Czytaj również: Ekipa z Nowego Sącza organizuje ogólnopolską galę! HFO: Aim High tylko w TVP Sport

 

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej samochody znajdowały się na jezdni blokując oba pasy ruchu. Samochodami podróżowało łącznie pięć osób. Cztery osoby opuściły pojazdy a jedna znajdowała się wewnątrz pojazdu i wymagała udzielenia pomocy medycznej. Na miejsce zdarzenia przybył zespół Pogotowia Ratunkowego, który ocenił funkcje życiowe osób biorących udział w zdarzeniu i udzielił pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym.

 

 

Działania strażaków polegały na odłączeniu klem akumulatorów w pojazdach i sprawieniu masztu oświetleniowego. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano drogę transportu poszkodowanego na zewnątrz pojazdu. Na miejsce przybył patrol Policji, który prowadził swoje czynności. Samochody zostały zabrane z miejsca zdarzenia przez pomoc drogową. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych uprzątnięto pozostałości powypadkowe przywracając ruch pojazdów na obu pasach jezdni. Na tym działania trwające ponad cztery godziny zostały zakończone.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź