miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czołówka dwóch samochodów, 12 osób poszkodowanych! Droga krajowa DK75 zablokowana!

Wypadek Będzieszyna. Trasa Nowy Sącz - Brzesko

1 10 254

W miejscowości Będzieszyna (gm. Czchów) doszło do zderzenia dwóch samochodów: osobowego i mikrobusa. Droga krajowa DK75 jest zablokowana. 12 osób odniosło obrażenia w zderzeniu dwóch aut, do którego doszło w Będzieszynie na DK75., 2 osoby są w stanie krytycznym, a 5 w stanie ciężkim. W akcję zaangażowano dwa śmigłowce LPR. Ranni zostali zabrani do szpitali w Brzesku, Tarnowie, Nowym Sączu, Limanowej, Krakowie i Bochni.

Czytaj również: Tragedia podczas odwiertu studni. Ciężko ranny mężczyzna śmigłowcem przetransportowany do szpitala

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 75 w Będzieszynie (pow. brzeski, gm. Czchów) w piątek (15 września) w godzinach przedpołudniowych. Zderzyły się tam dwa pojazdy. Według wstępnych doniesień strażaków, poszkodowanych zostało dziewięć osób. Trzy osoby są ciężko ranne.

Możliwy objazd: DW980 i DW975 przez Jurków- Zakliczyn- Gródek nad Dunajcem- Wielogłowy. Dla pojazdów osobowych możliwy również krótszy objazd: Tymowa- Iwkowa- Porąbka Iwkowska- Kąty- Witowice Górne.

Utrudnienia potrwają co najmniej do godziny 15:00.

W miejscowości Będzieszyna w powiecie brzeskim w Małopolsce doszło do zderzenia vana z samochodem osobowym. Poszkodowanych zostało 12 osób, w tym dwoje dzieci. Na miejsce wysłano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 75 między Brzeskiem a Nowym Sączem.

Zderzyły się dwa samochody – osobówka i van. W tym drugim pojeździe jechało aż dziewięć osób w tym dwoje dzieci – trzyletnie i nastoletnie. Z nieoficjalnych informacji reportera RMF FM wynika, że Vanem podróżowali obywatele Turcji prawdopodobnie z lotniska.

W sumie ucierpiało 12 osób. Dwie najbardziej poszkodowane przyleciały śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Według wstępnych informacji są one w stanie ciężkim. Na miejscu są wszystkie służby, a droga z Nowego Sącza do Brzeska jest całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy przez Gródek nad Dunajcem i Iwkową.

Siły i środki zaangażowane w akcję ratunkową:
Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze PSP x3
OSP KSRG Czchów
OSP KSRG Tymowa
Osp Jurków
2x LPR
6x ZRM
2x Policja

Informacja będzie aktualizowana.

 

Fot.: Capuccino112.eu – Powiatowy Portal Ratowniczy | RMF.FM

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. MotoBiTurboPolskaElitEnduro125ccmClubFan pisze

    Wina auta. Ku#wy.

Zostaw odpowiedź