miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czołówka dwóch Volkswagenów. Cztery osoby w szpitalu [Zdjęcia]

0 4 035

Wczoraj na ul. Lwowskiej w Nowym Sączu doszło do groźnego wypadku samochodowego. W wyniku zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych marki Volkswagen do szpitala trafili wszyscy uczestnicy zdarzenia, łącznie to 4 osoby. W akcji ratunkowej wzięły udział zastępy Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Pogotowia ratunkowego. Ruch przez trzy godziny odbywał się wahadłowo.

 

Czytaj również: 145 lat kolei na Sądecczyźnie. Na tory wyjedzie zabytkowy parowóz

 

23 września o godzinie 5.30 zastępy Państwowej Straży Pożarnej  w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań na ulicę Lwowską. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe marki VW. Samochodami podróżowało łącznie cztery osoby. Jedna z osób znajdowała się w pojeździe i nie była zakleszczona. Na miejscu znajdowała się karetka Pogotowia Ratunkowego, której ratownicy udzielali pomocy osobom poszkodowanym – informuje PSP Nowy Sącz.

 

 

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wstrzymaniu ruchu na drodze. Udzielono pomocy osobom poszkodowanym w przemieszczeniu się do karetek. Rozłączono instalacje elektryczne w uszkodzonych pojazdach. Oświetlono miejsca zdarzenia. Wyznaczono objazd przez znajdującą się obok stacje paliw. Strażacy kierowali ruchem, który odbywał się wahadłowo. Karetki Pogotowia ratunkowego zabrały wszystkich uczestników zdarzenia do szpitala.

Przybyła na miejsce pomoc drogowa usunęła pojazdy z miejsca zdarzenia. Dalsze działania zastępów polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni. Strażacy zakończyli swoje działania trwające prawie trzy godziny. Na miejscu zdarzenia pozostała Policja prowadząca swoje czynności dochodzeniowe.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź