miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czterech mężczyzn i kobieta zatrzymani za obrót narkotykami [Zdjęcia]

0 778

Trójka nastolatków oraz dwóch 28-latków została zatrzymana przez Policję w związku z podejrzeniami o obrót narkotykami. Sprawa młodych ludzi ma znaleźć swój finał w sądzie, a do tego czasu podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym.

 

Czytaj również: Nielegalnie sprzedawał tytoń. Został zatrzymany przez Policję

 

Zatrzymanie podejrzanych osób miało miejsce w poniedziałek 26 marca. – W jednym z domów na terenie gminy Limanowa funkcjonariusze znaleźli ponad 380 gramów suszu roślinnego w różnych postaciach oraz kilka sztuk tabletek ecstasy. Zatrzymano pięć osób, a wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. Podczas przeszukania w jednym z pomieszczeń znaleziono i zabezpieczono sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich. Do policyjnego aresztu trafiło czterech mężczyzn w wieku 17, 28, 19 i 28 lat oraz 19-letnia kobieta informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Pięć zatrzymanych osób zostało doprowadzonych do Prokuratury Rejonowej w Limanowej, gdzie cztery osoby usłyszały zarzuty. – 19-letni mężczyzna po weryfikacji jego udziału w procederze został zwolniony. 28 marca decyzją prokuratora wobec podejrzanych trzech mężczyzn i kobiety zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, ponadto wobec 28-letniego mieszkańca Limanowej zastosowano również poręczenie majątkowe w kwocie 2 tysięcy złotych – dodaje rzecznik prasowy.

Policja zaznacza także, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie podejrzani odpowiedzą za popełnione przestępstwa m.in. uprawianie, posiadanie oraz wprowadzenie do obrotu narkotyków.

 

 

Opr. MK
Źródło: KPP w Limanowej
Fot.: policja.pl (zdj. ilustracyjne), KPP w Limanowej

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź