miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dąbrowa: 29 strażaków walczyło z ogniem! [ZDJĘCIA]

0 1 519

W czwartek (1 lutego) ok. godz. 2:34 na terenie prywatnej posesji w miejscowości Dąbrowa doszło do pożaru murowanego garażu oraz parterowego budynku mieszkalnego. Na miejscu zdarzenia pracowało 29 strażaków.

Czytaj również: Chełmiec: Pożar budynku na ul. Krótkiej [ZDJĘCIA]

– Na terenie prywatnej posesji pożarem w całości objęty był murowany garaż oraz dach i poddasze przylegające do garażu jednorodzinnego, parterowego budynku mieszkalnego. W chwili powstania pożaru w garażu nie znajdował się żaden samochód. Budynek zamieszkiwany był przez dwie dorosłe osoby, które opuściły go przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej i nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu w budynku energii elektrycznej oraz podaniu prądów wody w natarciu na palący się garaż oraz palący się dach – poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Strażacy zorganizowali zaopatrzenie wodne w oparciu o znajdujący się w odległości kilkudziesięciu metrów hydrant oraz wykonali oświetlenie zagrożonego terenu. Na miejscu trwała rozbiórka oraz systematyczne przelewanie rozbieranych elementów konstrukcji dachu i spalonego wyposażenia. Ściany szczytowe oraz komin zostały wyburzone.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone były przez 6 zastępów i 29 strażaków, a trwały one aż pięć godzin. Nie udało się na razie ustalić przyczyny pożaru. Akcja przeprowadzona została przez zastępy: JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu, OSP Niskowa oraz OSP Biegonice.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź