miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dachowanie Forda! Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia [Zdjęcia]

0 2 240

Dzisiaj w nocy (21 września) jedenaście minut po północy zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Podegrodzie, Stadła oraz Olszanka zadysponowane zostały do działań w Podegrodziu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do dachowania samochodu osobowego marki Ford Mondeo.

 

Czytaj również: Newag dostarczył pierwszą z 6 nowoczesnych hybryd. Wartość kontraktu to 170 mln złotych

 

W chwili przybycia zastępów Straży Pożarnej kierującego pojazdem nie było na miejscu zdarzenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokładnym przeszukanie pojazdu w celu wykluczenia obecności osób w pojeździe oraz rozwinięcie linii szybkiego natarcia w celu zabezpieczenia przeciwpożarowego pojazdu. Teren działań został oświetlony oraz przeszukany w promieniu 500 m od samochodu.

 

 

Z uwagi na to, że pojazd podczas dachowania ściął słupa oświetleniowego, który bezpośrednio przylegał do pojazdu sprawdzono pojazd przy użycia detektora napięcia. Nie stwierdzono napięcia na karoserii pojazdu. Na miejsce zadysponowano Pogotowie Energetyczne w celu odłączenia napięcia w słupie oświetleniowym. Na miejscu zdarzenia pozostały zastęp z OSP Podegrodzie oraz OSP Stadła, które oświetlały miejsce zdarzenia podczas prowadzenia czynności wyjaśniających przez funkcjonariuszy Policji. Po zakończonych czynnościach prowadzonych przez Policję pojazd został postawiony na koła oraz usunięty z ronda poza obrys jezdni. Uprzątnięto pozostałości powypadkowe oraz uszkodzoną lampę. Wyciek płynów eksploatacyjnych posypano sorbentem. Działania strażaków trwały ponad pięć godzin.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź