miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dachowanie osobówki! Czarna seria na drogach Sądecczyzny trwa [Zdjęcia]

0 2 000

We wtorek, 11 czerwca o godzinie 19.14 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sącz oraz OSP Librantowa zadysponowane zostały do działań w Naściszowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy Ford Focus znajdował się na boku blokując całą drogę. Czarna seria na drogach Sądecczyzny trwa w najlepsze. Przypomnijmy, kilka dni temu doszło do dwóch poważnych wypadków na drodze krajowej DK75, gdzie w dwóch zdarzeniach, czołowo zderzyły się samochody osobowe z ciężarowymi. Poważne zdarzenie miało miejsce również w Piątkowej na drodze krajowej DK28.

Czytaj również: Zderzenie osobówki z ciężarówką na drodze krajowej [Nowe fakty]

– Samochodem podróżował sam kierujący, który przytomny z obrażeniami znajdował się poza pojazdem. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu karetki Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym Pogotowia Ratunkowego. Osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala – informują druhowie PSP Nowy Sącz.

Z samochodu nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Rozłączono instalację elektryczną w uszkodzonym pojeździe. Wycieki płynów zasypano sorbentem. Dalsze działania polegały na przemieszczeniu uszkodzonego pojazdu poza obrys jezdni oraz usunięciu pozostałości po zdarzeniu z jezdni. To pozwoliło Przywrócić ruch drogowy w obydwu kierunkach.

Działania strażaków trwały półtora godziny.

Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź