miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dachowanie osobówki, ranny kierowca w szpitalu

0 812

Wczoraj 9 sierpnia o godzinie 23.20 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Grybów Biała zadysponowane zostały do działań na osiedlu Biała Wyżna w Grybowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na łuku drogi kierujący stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego doszło do dachowania.

 

Czytaj również: Ul. Starowiejska niczym autostrada. Wąska droga gminna popularna w Google Mapach

 

Pojazd znajdował się na dachu na poboczu. Wewnątrz pojazdu znajdował się kierowca, przytomny mężczyzna w wieku około 20 lat, uskarżający się na dolegliwości. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby poszkodowanej oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W trakcie ewakuacji na miejsce zdarzenia przybyła karetka Pogotowia ratunkowego, której załoga przejęła osobę poszkodowaną – informuje PSP Nowy Sącz.

 

 

Dalsze czynności polegały na udrożnieniu drogi, oświetleniu miejsca zdarzenia z masztu pojazdu ratowniczego, wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki oraz sprawdzeniu pojazdu pod względem wycieków. Dokonano sorpcji rozlanych płynów oraz sprawdzono miejsce pod kątem osób postronnych mogących znajdować się pod pojazdem lub w jego pobliżu. Miejsce zdarzenia i pojazd przekazano patrolowi Policji. Zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu zakończył działania. Na miejscu pozostała Policja oraz OSP Grybów-Biała w celu zabezpieczenia i oświetlenia miejsca zdarzenia na potrzeby Policji. Na miejsce dotarła również Pomoc Drogowa, która ustawiła pojazd na kołach, a następnie zabrała go z miejsca zdarzenia. Działania strażaków trwały dwie godziny.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź