miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

DK 75: dwie osobówki skasowane. Dwie osoby w szpitalu [Zdjęcia, film]

0 4 454

Wczoraj, 16 lipca około godziny 15.00 zastępy Straży Pożarnej w Nowy Sączu, JRG Brzesko oraz z OSP Łososina Dolna, Rożnów i Czchów zadysponowane zostały do działań w Witowicach Dolnych. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W akcji ratunkowej uczestniczyło również pogotowie ratunkowe oraz policja. Przyczyny wypadku są ustalane.

 

Czytaj również: Gminy podsumowują nocną nawałnicę. Zalane drogi, domy i posesje

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na DK 75 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych tj. Suzuki Vitara z zapiętą przyczepką i VW T4. Suzuki podróżowały dwie osoby. Kierowca zakleszczony znajdował się w pojeździe. Natomiast pasażer znajdował się poza pojazdem i leżał na drodze obok samochodu. VW T4 podróżował tylko kierowca, który znajdował się poza pojazdem. Karetka Pogotowia z podstacji w Czchowie była na miejscu zdarzenia przed przybyciem zastępów straży. Ratownicy wspólnie z przybyłą karetką z podstacji w Łososinie Dolnej przystąpili do medycznych czynności ratunkowych – informuje PSP Nowy Sącz.

 

VW T4 znajdował się poza jezdnią poniżej poziomu drogi. Na przyczepce były przewożone deski które znajdowały się poza jezdnią. Suzuki z przyczepką znajdował się na drodze blokując ruch w obu kierunkach. Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Usunięto drzwi samochodu Suzuki w celu wyciągnięcia kierowcy z pojazdu. Przekazano kierowcę ratownikom medycznym Pogotowia ratunkowego. Dalsze czynności polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Z miejsca zdarzenia wszystkie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala. Na miejscu postała Policja wraz z zastępem z OSP Łososina Dolna na czas prowadzonych czynności dochodzeniowych. Pojazdy z miejsca zdarzenia zostały zabrane przez pomoc drogową.

 

 

źródło: PSP Nowy Sącz
fot.: PSP Nowy Sącz | Sądeckie drogi

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź