miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dorwali kierowcę z 1,5 promila, który wcześniej stracił prawo jazdy! Brawurowa akcja sądeckich policjantów po służbie

0 1 021

Policjantem jest się nie tylko w służbie, ale również poza nią, co swoją postawą potwierdziło już wielu sądeckich funkcjonariuszy. Kolejnym przykładem na potwierdzenie tych słów jest reakcja dwóch policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy nocą, wracając ze służby zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

 

Czytaj również: Otwarcie wystawy „Ku wolności. NSZZ Solidarność. Ruch obywatelski”

 

W czwartek, 15 października około godziny 23.00, dwóch policjantów sądeckiej drogówki wracało ze służby. Gdy jechali drogą krajową nr 28, w kierunku Gorlic, zwrócili uwagę na styl jazdy volkswagena. Mimo pory i zmęczenia, postanowili jechać za nim, podejrzewając, że jego kierowca prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu. Już po chwili obserwacji zatrzymali samochód i powiadomili dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Przeczucie ich nie zawiodło, ponieważ po przyjeździe gorlickiego patrolu okazało się, że kierowca ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W trakcie wykonywania czynności okazało się również, że mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy, a zatem prowadził volkswagena bez uprawnień. Tym samym pojazd którym jechał, został zabezpieczony i odstawiony na parking.

Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie jest jednym ze zjawisk, które w znacznym stopniu wpływa na poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego każdą sytuację, kiedy sposób jazdy innego kierującego wzbudza nasze podejrzenie, powinniśmy zgłaszać pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego właściwej jednostki Policji.

źródło: KMP Nowy Sącz
fot.: pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź