miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dostawczak runął na skarpę [Zdjęcia]

0 1 684

Wczoraj doszło do wypadku samochodowego w miejscowości Kurów (gm. Chełmiec). Po przyjeździe na miejsce służb ustalono, że poniżej poziomu jezdni (na skarpie) leżał na boku samochód dostawczy. Pojazd był zaklinowany częściowo o drzewo a częściowo o barierki energochłonne. Istniało zagrożenie dalszego upadku w dół skarpy.  Pojazdem podróżował sam kierujący, który opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Z pojazdu nastąpił wyciek paliwa ze zbiornika gdyż w wyniku zdarzenia zbiornik uległ pęknięciu.

 

Czytaj również: Nowa droga z Jazowska do Szczawnicy? Będzie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany ciężkiej z szybkiego natarcia na rozlane paliwo w celu zabezpieczenia przed możliwym zapaleniem. Podłożono pojemnik pod lejące się paliwo oraz uszczelniono zbiornik przy użycia klina drewnianego. Odłączono klemy akumulatora w pojeździe. Zadysponowano na miejsce samochód ratownictwa chemicznego z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce samochodu chemicznego, nawiercono przy użyciu wiertarki dwie dziury w zbiorniku paliwa  w celu spuszczenia zawartości do plastikowych zbiorników. Po spuszczeniu paliwa ze zbiornika, miejsce wycieku oraz skarpę zneutralizowano przy użycia dyspergentu.

 

 

Na miejsce zdarzenia przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego, której załoga przebadała kierującego. Ze względu na brak obrażeń kierujący pozostał na miejscu zdarzenia. Całe miejsce zdarzenia zostało spłukane przy użyciu wody. Na miejsce zdarzenia przybyła Pomoc drogowa, zbiorniki z paliwem zostały przekazane kierującemu pojazd. Na tym działania zakończono.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź