miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dramat na krajówce. Czołówka dostawczaka z TiRem, nie żyją 3 osoby [Zdjęcia]

Tragiczny wypadek na DK-75 w Bilsku. Zginęły trzy osoby

0 10 929

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj (2 listopada) na drodze krajowej DK-75 w miejscowości Bilsko (gm. Łososina Dolna). Na zboczu góry Just, nieopodal Domu Weselnego czołowo-bocznie zderzyły się dwa samochody. Niestety dwie osoby zginęły na miejscu, a trzecia została przewieziona do szpitala, jej stan był bardzo ciężki. Lekarze walczyli o jej życie, niestety nie udało się go uratować.

 

Czytaj również: Diablo Włodarczyk w Nowym Sączu! Fighter ponownie zdominuje nowosądecki ring?

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem Renault Trafic na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym – poinformowała podinsp. Katarzyna Cisło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 

 

Tuż przed godziną siedemnastą doszło do wypadku. Zderzyły się dwa pojazdy – samochód ciężarowy i dostawczak. Droga krajowa była całkowicie nieprzejezdna. Busem podróżowali trzej mężczyźni. Jeden z nich był nieprzytomny. Został przewieziony karetką pogotowia ratunkowego do szpitala w Nowym Sączu. Jego stan był krytyczny. Lekarze walczyli o jego życie, ale bezskutecznie. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Dwie pozostałe osoby były zakleszczone w samochodzie. Niestety nie miały szans na przeżycie – zginęły na miejscu. Ustalaniem dokładnych przyczyn i okoliczności tej tragedii zajmują się sądeccy policjanci.

 

 

2 listopada o godzinie 16.45 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze oraz OSP Łososina Dolna zadysponowane zostały do działań w Bilsku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia busa oraz samochodu ciężarowego. Dwie osoby podróżujące busem poniosły śmierć. Trzecia osoba została przewieziona do szpitala. Samochodem ciężarowym jechał sam kierujący, który nie odniósł obrażeń. Ruch na drodze krajowej jest zablokowany. Trwają czynności dochodzeniowe. Miejsce zdarzenia zabezpiecza dwa zastępy straży pożarnej – poinformowało PSP Nowy Sącz.

 

 

Apelujemy o ostrożność. jest duży ruch samochodów, pada deszcz. jest ślisko i niebezpiecznie. 

źródło: OSP w Tęgoborzy

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź