miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dramat trzylatka, samochód najechał na niego podczas procesji Bożego Ciała

0 16 160

Po publikacji naszego artykułu związanego z nieszczęśliwym zdarzeniem, do którego doszło dzisiaj w Jazowsku (gm. Łącko) skontaktowała się z nami rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Poinformowała ona, że do najechania na trzyletnie dziecko doszło jednak podczas procesji Bożego Ciała. Wcześniej informowała, że zdarzenie miało miejsce po procesji na parkingu kościelnym. Pisaliśmy o tym tutaj – KLIK.

Czytaj również: Analiza śmierci dwóch osób. Wypadek motocyklistów okiem Crashlab.pl [Film]

Bardzo proszę o sprostowanie informacji. Do wypadku doszło podczas formowania się procesji. Taką informację otrzymałam z KMP w Nowym Sączu. Doszło do potrącenia 3-letniego dziecka tuż po godz. 11:00. Wszystko odbyło się podczas formowania procesji, kiedy ludzie wyszli z kościoła. Starsza Pani (78-latka) wsiadała do swojego samochodu, który był na niewielkim wzniesieniu. Emerytka spuściła hamulec ręczny przed włączeniem silnika, w efekcie czego samochód stoczył się i najechał na trzyletnie dziecko, które wychodziło z rodzicami z kościoła. Stan zdrowia dziecka na chwilę obecną nie jest mi znany, przeszło badania brzucha – mówi w ponownej rozmowie z miastoNS.pl podinsp. Katarzyna Cisło z biura prasowego KWP Policji w Krakowie.

Przyczyny oraz okoliczności zdarzenia bada sądecka policja.

– Sytuacja była bardzo dramatyczna. Wszystko wydarzyło się w trakcie procesji. Przy drugim ołtarzu przerwano uroczystość. Był jeden wielki krzyk. Starsza kobieta już dawno powinna mieć odebrane prawo jazdy. Gdyby nie interwencja strażaków, którzy zatrzymali pojazd doszło by do wiele większej tragedii – mówi w rozmowie z naszą redakcją świadek, uczestnik procesji. – Dziecko przewróciło się, a samochód (Suzuki SX4) po nim przejechał. Mam nadzieję, że przeżyje – dodaje.

– Wielkie brawa dla mężczyzn, którzy złapali jadący samochód…gdyby nie Wy Panowie, mówilibyśmy o masowych zgonach… Serdecznie dziękujemy za szybką reakcję nasi JAZOWSCY BOHATEROWIE ♥️ komentuje sytuację Pani Sabina, świadek zdarzenia.

– Otrzymaliśmy dzisiaj zgłoszenie, że w Jazowsku (gm. Łącko) doszło do najechania samochodu osobowego w grupę ludzi uczestniczących w procesji z okazji Bożego Ciała. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zespołu PSP ustalono, że kierowca – starsza kobieta –najechał na matkę z 3-letnim dzieckiem. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala – st. bryg. Paweł Motyka – zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. – W Starym Sączu natomiast podczas procesji jedna osoba straciła przytomność – dodaje komendant Motyka.

fot.: Ilustracyjne (Dziennik Bałtycki)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź