miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dwa pożary jednej nocy. Ogień strawił wszystko… [Zdjęcia]

0 2 297

Dzisiejszy dzień, 14 września Sądeccy strażacy rozpoczęli od gaszenia pożarów budynków, które powstały w nocy. W Brzeznej (gm. Podegrodzie) oraz w Młodowie (gm. Piwniczna-Zdrój) doszło do pożarów. Łącznie w działaniach 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 18 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych. W pożarach doszczętnie spłonęły dwa budynki mieszkalny i gospodarczy. Nikomu nic groźnego się nie stało.

 

Czytaj również: Nie żyje małżeństwo z Krynicy-Zdroju. Ich ciała znalazła córka

 

Do pierwszego pożaru zastępy z Państwowej Straży Pożarnej nr 2 w Nowym Sączu oraz 6 zastępów OSP zadysponowane zostały godzinie 1.24 do Brzeznej. Palił się tam drewniano-murowany, parterowy budynek mieszkalny. W chwili przyjazdu Straży Pożarnej budynek był objęty pożarem w całości, ogień wydostał się na zewnątrz. Będący na miejscu właściciel poinformował, że w budynku nie ma ludzi, jest to pustostan. Działania Straży Pożarnej polegały na podaniu prądów wody z zewnątrz budynku i stłumieniu płomieni. Rozebrano przepaloną, drewnianą konstrukcje dachu, usunięto na zewnątrz, pocięto na części i dogaszono. Po przyjeździe koparko-ładowarki zburzono drewniane ściany i strop, które następnie usunięto na zewnątrz i dogaszono. Działania gaśnicze strażaków trwały siedem godzin i zakończone zostały o godzinie 8.28.

 

 

Natomiast o 5.20 zastępy z Straży Pożarnej nr 1 w Nowym Sączu oraz 12 zastępów OSP zadysponowane zostały do pożaru w Młodowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że palił się budynek gospodarczy, który był całkowicie objęty ogniem. W sąsiedztwie znajdował się drugi budynek gospodarczy. Działania strażaków  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  podaniu prądów gaśniczych na palący się budynek. Zorganizowano zaopatrzenie wodne metodą przetłaczania z przybyłych zastępów, a następnie dowożono wodę z hydrantu oddalonego o 3 km. Kolejne działania polegały na ewakuacji mienia zgromadzonego w budynku. Dokonano rozbiórki konstrukcji budynku przy użyciu pilarek i sprzętu burzącego. Przelewano nadpalone elementy. Działania  strażaków trwały pięć godzin i zakończone zostały o godzinie 10.23. Przyczyny obu pożarów są nieustalone.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź