miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dwa radiowozy skasowane, pijany kierowca, kradzież samochodu… Pościg do granicy kraju!

2 6 298

Dzięki natychmiastowej reakcji i działaniom podjętym przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu nietrzeźwi sprawcy kradzieży samochodu zostali zatrzymani podczas pościgu. Złodzieje usłyszeli już zarzuty, a jeden z nich został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 

Czytaj również: Pozostały dwa tygodnie, brakuje jedynie 40 tys. złotych! Pomóżmy Różyczce Dąbrowskiej… [Udostępnij]

 

W dniu 25 listopada 2019 roku około godziny 2:20 oficer dyżurny sądeckiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego marki Renault z terenu posesji znajdującej się w powiecie nowosądeckim. O zdarzeniu natychmiast zostały poinformowane patrole pełniące służbę na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Kiedy jeden z patroli zauważył skradziony samochód poruszający się drogą, policjanci natychmiast podali wyraźne sygnały do zatrzymania. Mimo to kierujący nie zatrzymał pojazdu, w związku z czym funkcjonariusze podjęli za nim pościg, który był prowadzony na terenie kilku miejscowości, a w rejon działań zostały skierowane dodatkowe patrole. W wyniku czynności podjętych przez funkcjonariuszy, Renault zostało zatrzymane na moście granicznym na rzece Poprad. Policjanci, którzy cały czas jechali za skradzionym samochodem, skutecznie zablokowali kierującemu drogę wyprzedzając go z obu stron i zatrzymując w poprzek drogi policyjne radiowozy.

Jak się okazało, w pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn, którzy byli nietrzeźwi. Nie wykonywali oni poleceń funkcjonariuszy, dlatego zostały wobec nich użyte środki przymusu bezpośredniego. 21-latek i 28-latek zostali przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W trakcie prowadzonego pościgu kierujący skradzionym Renaultem uszkodził dwa radiowozy. Sądeccy kryminalni obu mężczyznom przedstawili zarzut kradzieży. Dodatkowo kierujący skradzionym pojazdem 21-letni mężczyzna będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zniszczenie cudzej rzeczy. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, zadecydował, że 21-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Opr. Rafał Kmak
fot. Polska Policja (ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Marek pisze

    Brawo dla Policjantów !

  2. Mało ważne. pisze

    Szkoda ze nasze prawo pozwala na to ze ten dwudziestoletni goguś już trzeci raz popełnia takie samo przestępstwo. Pewnie dopiero musi kogoś zabić żeby moznabylo się zastanowić czy go zamknąć.

Zostaw odpowiedź