miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dwaj Afgańczycy zatrzymani! Chcieli nielegalnie dojechać do Włoch, wylądowali w Polsce

0 236

W Wielki Piątek funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem, dzięki informacji przekazanej przez Dyżurnego Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, zatrzymali 2 mężczyzn – obywateli Afganistanu. Zakopiańscy strażnicy graniczni udali się do miejscowości Konina (powiat limanowski), gdzie przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec cudzoziemców. W jej wyniku zatrzymali 2 młodych mężczyzn w wieku powyżej 18 lat.

 

Czytaj również: Zmarły 954 osoby, mamy również 27 887 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Subregionie 317 infekcji [Raport 8.04.2021]

 

Cudzoziemcy przekroczyli granicę wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski, bez ważnych dokumentów podróży oraz bez ważnej wizy, ukryci pod naczepą samochodu ciężarowego.

Kierowca (ob. RP) przewożący geowłókninę poinformował, że dzień wcześniej przyjechał z Grecji, podróżując przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację. Z relacji zatrzymanych Afgańczyków wynika, że pod naczepę wsiedli na Węgrzech, gdzie wcześniej dotarli z Serbii pieszo. Cudzoziemcy zmierzali do Włoch.

Zatrzymanym zostały wykonane testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 – wyniki ujemne.

Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów podróży, nielegalnie przekroczyli granicę z RS do RP, nie posiadali w Polsce rodziny i miejsca pobytu oraz wystarczających środków pieniężnych, istniało również ryzyko ich ucieczki.

W związku z powyższym, w sobotę wieczorem, zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Limanowej, obywatele Afganistanu zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres 3 miesięcy, gdzie będą prowadzone dalsze czynności administracyjne w ich sprawie.

źródło i fot. KOSG

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź