miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Chełmiec: Dwie osoby poszkodowane w zderzeniu dwóch samochodów [ZDJĘCIA]

0 386

W sobotę (8 września) ok. godz. 19:18 w miejscowości Dąbrowa w gminie Chełmiec doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowało nimi w sumie pięć osób, a dwie z nich zostały ranne i przetransportowane karetkami do szpitala.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Ukradli koszulki! Grozi im nawet 5 lat więzienia

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze wojewódzkiej w czołowym zderzeniu brały udział dwa samochody osobowe marki BMW oraz Audi. Pojazdami podróżowało łącznie pięć osób. Samochód BMW znajdował się na jednym pasie jezdni w kierunku do Nowego Sącza, a samochód Audi w przydrożnym rowie. Z pojazdów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych na całej szerokości jezdni na odcinku około 300 metrów, który powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym strażacy wstrzymali ruch. Dwie osoby zostały poszkodowane. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Po przybyciu karetek Pogotowia, ich załogom przekazano poszkodowane osoby, które przetransportowane zostały do szpitala. Dalsze działania polegały na rozłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach oraz rozsypaniu sorbentu na całym odcinku jezdni. Samochód BMW usunięto z drogi na przybyłą lawetę Pomocy Drogowej. Usunięto pozostałości po kolizji. Po tych działaniach przywrócono ruch w obydwu kierunkach – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w miejscowości Dąbrowa zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze oraz OSP Krasne Potockie. Strażacy pracowali dwie i pół godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź