miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Chełmiec: Motocykl zderzył się z samochodem! Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

0 1 836

W sobotę (18 sierpnia) ok. godz. 17:40 w miejscowości Trzetrzewina, w gminie Chełmiec doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Kierujący jednośladem został poszkodowany i przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie.

 

Czytaj również: Chełmiec: Samochód osobowy zderzył się z motocyklem! Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zderzeniu uległy samochód osobowy marki Renault oraz motocykl Yamaha. Samochód znajdował się częściowo na pasie jezdni, a częściowo na zjeździe na posesję. Motocykl natomiast znajdował się poza jezdnią w rowie, po drugiej stronie drogi. Poszkodowany został kierujący motocyklem, który znajdował się na poboczu pod opieką osób postronnych. Droga była zablokowana całkowicie. Z motocykla na jezdnię wyciekły płyny eksploatacyjne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Osobę poszkodowaną przekazano przybyłej załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. Odłączono klemy akumulatorów w pojazdach, zorganizowano objazd zablokowanego odcinka drogi. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR. Lądowisko przygotowano na drodze w bezpośrednim sąsiedztwie zdarzenia. Po przybyciu LPR na miejsce zdarzenia poszkodowany został przeniesiony do śmigłowca i przetransportowany do szpitala w Krakowie. Po odlocie śmigłowca zastęp JRG powrócił do koszar. Na czas prowadzenia czynności dochodzeniowych miejsce zdarzenia zabezpieczał zastęp OSP Krasne Potockie. Pojazdy zostały zabrane przez przybyłe na miejsce lawety pomocy drogowej. Pozostałości po zderzeniu usunięto na pobocze – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania na miejscu zdarzenia w Trzetrzewinie prowadziły zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Krasne Potockie. Strażacy pracowali w sumie prawie trzy i pół godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź