miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Chełmiec: Podlewali konopie nad Dunajcem! Wpadli w ręce Policji [ZDJĘCIA]

2 1 656

Dwaj młodzi mężczyźni uprawiali aż sześć krzewów marihuany w miejscowości Świniarsko, w gminie Chełmiec. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przyłapali ich na gorącym uczynku, kiedy podlewali konopie. Grozi im do trzech lat więzienia.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Jeden uprawiał konopie indyjskie, drugi posiadał amfetaminę [ZDJĘCIA]

 

– W miniony wtorek (10 lipca) sądeccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, działając operacyjnie ustalili, że w Świniarsku, nad rzeką Dunajec znajduje się uprawa konopi indyjskich. Po przybyciu na miejsce obserwowali oni teren, gdy w pewnym momencie pojawiło się tam dwóch młodych mężczyzn (w wieku 20 i 21 lat). „Plantatorzy” od razu przystąpili do pielęgnacji krzewów, sowicie je podlewając, wówczas do akcji wkroczyli funkcjonariusze. Na ich widok mężczyźni zaczęli uciekać, jednak szybko zostali zatrzymani – poinformowała Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu, a za uprawianie konopi indyjskich grozi im nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KMP NS, KMP Gdynia (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Franek pisze

    Smiech na sali… Sadecka policja to zenada

  2. Franek pisze

    Sadecka policja, Smiech na sali… Chlopaki troche pozno zaczeli hehe zadzi sie w maju 😀

Zostaw odpowiedź