miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Chełmiec: Samochód osobowy zderzył się z dostawczym!

0 854

W poniedziałek (10 grudnia) ok. godz. 21:32 w miejscowości Trzetrzewina w gminie Chełmiec doszło do zderzenia dwóch pojazdów, tj. dostawczego i osobowego. Podróżowało nimi łącznie trzy osoby, na szczęście żadna z nich nie została zabrana do szpitala.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Na ul. Piłsudskiego samochód osobowy zderzył się z ciężarowym!

 

– Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w zderzeniu brały udział dwa samochody, tj. dostawczy i osobowy. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol Policji. Samochodem Citroen marki podróżował sam kierujący, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Samochodem marki Toyota podróżowały dwie kobiety. Kierująca nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Pasażerka znajdowała się pod wpływem zdarzenia i prosiła o udzielenie pomocy i przyjazd na miejsce karetki Pogotowia Ratunkowego. Ruch pojazdów odbywał się z utrudnieniami, jednym pasem i był kierowany przez Policję. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Odłączono klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Na miejsce działań przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego, której załodze przekazano poszkodowaną. Po wykonaniu badań, osoba poszkodowana została zabrana przez rodzinę do domu. Samochód Citroen został zabrany do miejsca garażowania przez właściciela. Na miejsce przybyła Pomoc Drogowa. Drugi samochód został zabrany przez lawetę z miejsca zdarzenia – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Trzetrzewinie zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Niskowa. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie półtorej godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź