miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Chełmiec: W zderzeniu samochodu z motorowerem poszkodowana została jedna osoba!

0 1 450

W czwartek (18 października) ok. godz. 8:04 w miejscowości Świniarsko w gminie Chełmiec doszło do zderzenia samochodu osobowego z motorowerem. Kierowca skutera doznał obrażeń i został przetransportowany przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

 

Czytaj również: Rożnów: Jedna osoba zmarła, a dwie przebywają w szpitalu w wyniku zderzenia trzech samochodów [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na łuku drogi ul. Gajowej doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Skoda z motorowerem (skuterem) marki Romet Motors. Jedna osoba została poszkodowana, tj. kierowca motoroweru. Mężczyzna był zaopatrywany przez załogę Pogotowia Ratunkowego. Zablokowany był ruch w obydwu kierunkach. Kierowca samochodu znajdował się w pojeździe nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Samochód Skoda znajdował się w odległości około 25 metrów od miejsca zdarzenia na poboczu jezdni, natomiast motorower na pasie drogi. Nastąpił wyciek oleju silnikowego na jezdnię. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczaniu miejsca, udzieleniu pomocy załodze karetki w zaopatrzeniu poszkodowanego, a także w transporcie go do karetki. Odłączono akumulator w motorowerze. Poszkodowana osoba przetransportowana została do szpitala. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych przez patrol Policji oraz na ich prośbę skuter wraz z rozbitymi elementami usunięto na pobocze. Rozlany olej usunięto przy użyciu sorbentu – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Świniarsku zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Czynności prowadzone przez strażaków trwały prawie dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź