miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Gródek nad Dunajcem: 21 strażaków walczyło z pożarem lasu! [ZDJĘCIA]

0 539

W środę (7 listopada) ok. godz. 11:19 w miejscowości Bartkowa-Posadowa w gminie Gródek nad Dunajcem doszło do pożaru lasu. Ogień podsycany przez podmuchy wiatru szybko się rozprzestrzeniał po stromym wzniesieniu. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie dwie i pół godziny.

 

Czytaj również: Gmina Podegrodzie: 55 strażaków ponad cztery godziny walczyło z ogniem! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęta jest ściółka w lesie na powierzchni około 30 arów. Ogień podsycany był przez podmuchy wiatru i rozprzestrzeniał się po stromym wzniesieniu. Zagrożona była pozostała część lasu. Dziania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, podaniu prądów wody oraz gaszeniu pożaru za pomocą tłumic. Zorganizowano zaopatrzenie wodne. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do dogaszania pojedynczych ognisk pożaru. Zaopatrzenie wodne zbudowano w oparciu o hydrant oraz potok Przydonicki, znajdujący się około 500 metrów od pożaru. Na miejsce zdarzenia przybył patrol Policji. Po dogaszeniu pożaru działania zakończono – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Bartkowej-Posadowej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Gródek nad Dunajcem oraz OSP Rożnów. Czynności prowadzone przez cztery zastępy i 21 strażaków trwały dwie i pół godziny. Przyczyna pożaru nie została ustalona.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź