miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Gródek nad Dunajcem: Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik rolniczy!

0 610

W sobotę (27 października) ok. godz. 13:47 w miejscowości Bartkowa-Posadowa w gminie Gródek nad Dunajcem mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik, podczas prac przy ściąganiu drewna. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.

 

Czytaj również: Gmina Łososina Dolna: Strażacy dwie godziny gasili pożar ciągnika siodłowego! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że podczas prac przy ściąganiu drewna doszło do wpadnięcia ciągnika rolniczego do rowu. W wyniku zdarzenia przygnieciony i uwięziony został kierujący pojazdem. Ciągnik znajdował się w rowie i leżał do góry kołami. Na miejscu zdarzenia była karetka Pogotowia Ratunkowego oraz zadysponowany śmigłowiec LPR. Poszkodowany był przytomny i był przygnieciony maszyną. Z ciągnika wydobywał się olej silnikowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, podniesieniu ciągnika za pomocą siły rąk ratowników i wyciągnięciu poszkodowanego. Następnie dokonano sorpcji rozlanego oleju za pomocą sorbentu oraz udzielono pomocy Policji w kierowaniu ruchem pojazdów. Udzielono pomocy ratownikom medycznym w transporcie poszkodowanego do karetki. Przybyły na miejsce LPR przejął opiekę nad poszkodowanym, lekarz po zapoznaniu się z jego stanem podjął decyzję o jego transporcie do szpitala za pomocą śmigłowca. Strażacy udzielili pomocy w przetransportowaniu poszkodowanego z karetki do śmigłowca. Na miejscu zdarzenia pozostała Policja prowadząca swoje czynności dochodzeniowe – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Bartkowej-Posadowej zadysponowane zostały zastępy z: JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Gródek n/Dunajcem, Rożnów oraz Przydonica.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź