miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Gródek nad Dunajcem: Mężczyzna ucierpiał w wyniku pożaru drewutni! [ZDJĘCIA]

0 432

W czwartek (10 stycznia) ok. godz. 19:26 w miejscowości Roztoka-Brzeziny w gminie Gródek nad Dunajcem doszło do pożaru budynku gospodarczego, który znajdował się obok domu jednorodzinnego. Jedna osoba została poszkodowana i zabrana do szpitala.

 

Czytaj również: Gmina Gródek nad Dunajcem: Dziecko i dwie osoby dorosłe w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia, a następnie w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że paliła się szopa (drewutnia). Budynek gospodarczy znajdował się od domu jednorodzinnego w odległości około trzech metrów. Szopa w całości wypełniona była drewnem opałowym. Nie było możliwości dojechania samochodami ratowniczo-gaśniczymi do miejsca zdarzenia, gdyż na drodze dojazdowej zalegała warstwa pięćdziesięciu centymetrów śniegu. Średnie samochody gaśnicze znajdowały się od miejsca pożaru w odległości około czterystu metrów. Pożar został częściowo przygaszony przez sąsiadów, którzy wykorzystali śnieg do gaszenia drewutni. W domu zamieszkiwał starszy, schorowany mężczyzna. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozwinięciu linii wężowych oraz podaniu jednego prądu wody na palącą się szopę. Zlokalizowano hydrant oraz zbudowano z niego linie zasilającą. Dalsze czynności polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielowi budynku, który uskarżał się na złe samopoczucie. Sprawdzono kamerą termowizyjną dom. Usunięto drewno opałowe z drewutni, z równoczesnym jego przelewaniem. Po przybyciu na miejsce karetki Pogotowia Ratunkowego, osoba została przewieziona do karetki na quadzie z OSP Mystków, a następnie przetransportowana do szpitala. Cały sprzęt zgromadzony na terenie działań oraz rozwiniętą linię wężową zwieziono przy użyciu quada – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Roztoce-Brzeziny zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Rożnów, OSP Gródek nad Dunajcem oraz OSP Łososina Dolna. Czynności prowadzone przez strażaków trwały dwie i pół godziny, a bezpośrednia przyczyna pojawienia się ognia nie została ustalona.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź