miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Grybów: 10-letnia Karolinka Igielska zmarła pomimo reanimacji! [WIDEO, ZDJĘCIA]

1 7 360

W niedzielę (24 lutego) ok. godz. 17:20 w miejscowości Siołkowa w gminie Grybów doszło do niewyobrażalnej tragedii. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował nieopodal szkoły podstawowej, w związku z zatrzymaniem krążenia u 10-letniej dziewczynki. Życia dziecka nie udało się niestety uratować. Karolinka zmarła.

 

Czytaj również: Gmina Gródek nad Dunajcem: Zakrwawiony kierowca autobusu zatrzymał pojazd Straży Granicznej!

 

– Bezpieczne miejsce do lądowania helikoptera ustaliśmy nieopodal szkoły podstawowej. Odległość do miejsca zdarzenia wynosiła ok. 0,5 km, więc zawieźliśmy tam ratowników medycznych LPR samochodem Volvo (pozostali strażacy w tym czasie zabezpieczali teren i helikopter). Po ich powrocie karetką ZRM z osobą poszkodowaną, strażacy-ratownicy pomagali w reanimacji 10-letniej dziewczynki – zrelacjonowali strażacy z OSP Grybów-Biała.

 

Start LPR HEMS Ratownik 6 z zabezpieczonego lądowiska przez OSP Siołkowa i OSP Grybów-Biała

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Siołkowa Niedziela, 24 lutego 2019

 

Karolina Igielska została natychmiast przetransportowana śmigłowcem do szpitala, jednak życia dziecka nie udało się uratować. Nie wiadomo, dlaczego doszło do zatrzymania krążenia u dziewczynki. Mieszkańcy Siołkowej i okolicznych miejscowości modlą się za duszę śp. Karolinki oraz w intencji jej bliskich, którzy są pogrążeni w ogromnym bólu po stracie. Msze Św. odprawiane są zarówno w Klasztorze Sióstr Dominikanek, jak i w Bazylice w Grybowie.

W działaniach w Siołkowej uczestniczyli: OSP KSRG Grybów-Biała W., OSP Siołkowa, Zespół Ratownictwa Medycznego (K02-54) i helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego HEMS (Ratownik 6). Czynności ratownicze na miejscu zdarzenia trwały około 1,5 godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło, fot.: OSP Grybów-Biała, OSP Siołkowa, Siolkowa.pl | Facebook
Wideo: OSP Siołkowa | Facebook

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Zbyszek Maślanka pisze

    Tragedia, dramat. Nie do ogarnięcia…

Zostaw odpowiedź