miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Kamionka Wielka: Samochód wpadł w poślizg, ściął znak, dachował i wylądował w rowie! Kierowca w szpitalu [ZDJĘCIA]

0 1 373

W środę (12 grudnia) ok. godz. 7:42 w miejscowości Królowa Polska w gminie Kamionka Wielka samochód osobowy wpadł w poślizg, zjechał z drogi, ściął znak, dachował i wylądował w rowie. Pojazdem podróżowały dwie osoby, w tym dziecko. Kierowca został poszkodowany i przetransportowany przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

 

Czytaj również: Gmina Stary Sącz: Samochód osobowy wylądował w rowie! Trzy osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu udział brał jeden samochód osobowy, tj. Ford Fiesta. Samochodem podróżowały dwie osoby, w tym dziecko. Według kierującego, po pokonaniu zakrętu wpadł on w poślizg, zjechał z drogi, ściął znak drogowy, dachował i wpadł do rowu. Obydwie osoby podróżujące autem opuściły pojazd o własnych siłach przed przybyciem pierwszego zastępu Straży Pożarnej. Na miejscu obecna była karetka Pogotowia Ratunkowego, w której ratownicy medyczni udzielali pomocy poszkodowanemu kierującemu. Z samochodu nie nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Ze względu na ułożenie pojazdu nie było możliwości rozłączenia instalacji elektrycznej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, postawieniu uszkodzonego samochodu na koła oraz rozłączeniu instalacji elektrycznej pojazdu. Po wstępnym zaopatrzeniu przez ratowników medycznych, kierujący Fordem został przetransportowany do szpitala, natomiast jadące z nim dziecko, u którego nie stwierdzono obrażeń pozostało na miejscu pod opieką przybyłej na miejsce zdarzenia matki – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Królowej Polskiej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mystków i OSP Królowa Górna. Czynności prowadzone przez strażaków trwały godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź