miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Korzenna: 19 strażaków gasiło pożar w kotłowni

0 530

We wtorek (27 marca) ok. godz. 10:47 w miejscowości Łęka, w gminie Korzenna doszło do pożaru w kotłowni jednorodzinnego budynku mieszkalnego. W wyniku zaistniałego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Na miejscu pracowały cztery zastępy Straży Pożarnej z: Nowego Sącza, Mogilna, Korzennej i Siedlec.

Czytaj również: Dąbrowa: 29 strażaków walczyło z ogniem! [ZDJĘCIA]

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że dym wydobywa się z kotłowni zlokalizowanej w piwnicy jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Część dymu wydostała się na parter oraz piętro obiektu. W budynku w chwili powstania zadymienia przebywała kobieta wraz z dzieckiem. Osoby te opuściły go przed przybyciem zastępów na miejsce zdarzenia i nie zgłaszały dolegliwości. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz dopływu gazu. Założono kurtynę dymową na drzwi do kotłowni. Wprowadzono do piwnicy strażaków odpowiednio zabezpieczonych. Uruchomiono wentylator oddymiający oraz otwarto okna w budynku – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Dym wydobywał się z pieca w wyniku niedrożnego przewodu kominowego – zamknięta przepustnica czopucha. Strażacy wygasili piec, a pozostałości opału zostały dogaszone na zewnątrz budynku. Po oddymieniu i przewietrzeniu dokonano ponownej kontroli pomieszczeń za pomocą detektora wielogazowego. Działania na miejscu zdarzenia trwały godzinę, a w akcji pożarniczej brało udział dziewiętnastu strażaków.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź