miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Korzenna: Spłonął dom! Strażacy cztery i pół godziny walczyli z ogniem [ZDJĘCIA]

0 1 395

W środę (3 lipca) ok. godz. 13:30 w miejscowości Słowikowa w gminie Korzenna z nieustalonych przyczyn doszło do zapalenia się drewnianego budynku mieszkalnego. Pomimo sprawnej akcji strażaków nie udało się pokonać płomieni.

 

Czytaj również: Świniarsko: Nieznany sprawca uderzył pojazdem w słup telekomunikacyjny i odjechał! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce pożaru ustalono, że z nieustalonych przyczyn doszło do zapalenia się drewnianego budynku mieszkalnego. W chwili przybycia na miejsce strażaków budynek był cały w płomieniach. Część pokrycia dachowego wraz z więźbą zawaliła się do wnętrza domu. Od właściciela obiektu, będącego na miejscu zdarzenia uzyskano informacje o dwóch butlach z gazem znajdujących się wewnątrz budynku. W obiekcie wykluczono obecność osób trzecich. Prąd w budynku odłączony był na skutek przepalenia linii doprowadzającej energię elektryczną do domu. Pożar nie zagrażał innym obiektom w sąsiedztwie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na palący się budynek. Zorganizowano zaopatrzenie wodne w oparciu o hydrant znajdujący się 400 metrów od miejsca zdarzenia. Dalsze działania polegały na sprawdzeniu urządzeniem Hot-Stick uszkodzonego przewodu elektrycznego, nie stwierdzono zagrożenia. Wyznaczono strefę wokół uszkodzonego przewodu elektrycznego. Dokonano rozbiórki elementów dachu i stropu budynku w celu zlokalizowania i usunięcia butli z gazem znajdujących się wewnątrz budynku. Wyniesiono uszkodzone butle na zewnątrz budynku. Przybyłe na miejsce Pogotowie Energetyczne odłączyło całą linię energetyczną doprowadzającą prąd do budynku. Rozebrano nadpalone części budynku oraz przelewano je wodą. Zadysponowano na miejsce zdarzenia koparkę. Po przybyciu na miejsce zdarzenia operatora wraz z koparką, dokładnie przekopano pogorzelisko oraz wszystkie elementy, które uległy spaleniu i ponownie przelano je wodą. Na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Siedlce w celu dozorowania pogorzeliska – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Słowikowej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna, Korzenna Centrum, Mogilno oraz Siedlce. Czynności prowadzone przez strażaków trwały cztery i pół godziny. Nie udało się ustalić przyczyny pojawienia się ognia.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź