miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Korzenna: Strażacy aż dwie godziny gasili pożar budynku mieszkalnego! [ZDJĘCIA]

0 868

W poniedziałek (19 listopada) ok. godz. 11:48 w miejscowości Wojnarowa w gminie Korzenna doszło do zapalenia się wełny drzewnej (ocieplenia) wraz z drewnianymi elementami budynku mieszkalnego w trakcie budowy. Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały w sumie dwie godziny.

 

Czytaj również: Piwniczna-Zdrój: Strażacy prawie trzy godziny gasili pożar drewnianego dworku! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zapalenia się wełny drzewnej, ocieplenia wraz z drewnianymi elementami budynku mieszkalnego w trakcie budowy. Budynek był o konstrukcji drewnianej, kryty gontem drewnianym, ocieplany styropianem, wełną mineralną oraz pianką. Na miejscu obecni byli pracownicy, którzy podjęli działania gaśnicze polegające na podaniu wody z wiaderek na palące się elementy. Działania przybyłych zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w miejsce pożaru oraz wyniesieniu z budynku nadpalonych elementów i przelaniu ich wodą. Dodatkowo ustalono, że osoby przebywające w budynku w chwili pożaru nie odniosły obrażeń. Kolejne działania polegały na sprawdzeniu miejsca pożaru przy użyciu kamery termowizyjnej, rozebraniu części ocieplenia wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz dokładnym przelaniu miejsca, w którym powstał pożar. Wyniesiono na zewnątrz spalone elementy. Sprawdzono cały budynek, nie stwierdzając zagrożenia – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Wojnarowej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz pięć zastępów z najbliższych OSP z powiatu nowosądeckiego i gorlickiego. Czynności prowadzone przez strażaków trwały dwie godziny, a prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przy układaniu izolacji.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź