miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Korzenna: Trzy osoby w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

0 987

W czwartek (28 marca) ok. godz. 6:50 w miejscowości Lipnica Wielka w gminie Korzenna doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego trzy osoby zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala.

 

Czytaj również: Gmina Korzenna: Tragedia! Ciało mężczyzny odnaleziono na terenie zakładu produkcyjnego

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe, tj. Opel Insigna oraz Volkswagen Golf III. Volkswagen Golf znajdował się na pasie drogi, blokując ruch innych pojazdów. Opel Insigna na skutek zderzenia wypadł z drogi i znajdował się w pobliskim rowie. Kierowca samochodu marki Volkswagen o własnych siłach opuścił pojazd i uskarżał się na dolegliwości. Pasażerka pojazdu Volkswagen przy pomocy osób trzecich (w tym pielęgniarki) została ewakuowana na zewnątrz samochodu. Miała ona widoczne obrażenia. Kierowca samochodu marki Opel o własnych siłach opuścił pojazd i zgłaszał dolegliwości. Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych, w tym oleju silnikowego. Droga została zamknięta dla ruchu drogowego. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów instalacji elektrycznej w obydwu samochodach i udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym. Strażacy przekierowali jadące pojazdy na objazd. Dokonano sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych. Usunięto z jezdni elementy powypadkowe i przepchnięto samochód marki Volkswagen na pobocze. Po przeprowadzeniu na miejscu zdarzenia wstępnych badań oraz zaopatrzeniu osób biorących udział w zdarzeniu, osoby te zostały zabrane do szpitala – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Lipnicy Wielkiej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Lipnica Wielka, OSP Korzenna oraz OSP Wojnarowa. Czynności prowadzone przez strażaków trwały ponad dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź