miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Korzenna: Zderzenie dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

0 869

W niedzielę (26 maja) ok. godz. 14:30 w miejscowości Trzycierz w gminie Korzenna doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowali nimi tylko kierowcy, którzy po przebadaniu przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego pozostali na miejscu.

 

Czytaj również: Gmina Grybów: Zderzenie dwóch samochodów osobowych! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe, tj. Audi A4 i Lancia Zeta. Pojazdami podróżowali sami kierujący, którzy opuścili swoje pojazdy o własnych siłach przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Jeden z kierujących na skutek aktywowania poduszki powietrznej odniósł obrażenia. Z obydwu pojazdów nastąpił wyciek płynów silnikowych i eksploatacyjnych. W wyniku zderzenia pojazdów oraz usytuowania ich na środku drogi, ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie zablokowany. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, sorpcji rozlanych płynów silnikowych i eksploatacyjnych wyciekłych z pojazdów oraz przemieszczeniu uszkodzonych samochodów poza drogę w celu jej odblokowania. Uczestnicy zdarzenia po przebadaniu przez ratowników Pogotowia Ratunkowego pozostali na miejscu – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Trzycierzu zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna oraz OSP Korzenna Centrum. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie ponad dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź