miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Krynica-Zdrój: Spłonął samochód! Podróżowały nim dwie osoby [ZDJĘCIA]

0 254

We wtorek (27 listopada) ok. godz. 17:39 w miejscowości Mochnaczka Wyżna w gminie Krynica-Zdrój doszło do pożaru w komorze silnika samochodu osobowego w trakcie jazdy. Ogień przedostał się do przedniej części przedziału pasażerskiego.

 

Czytaj również: Gmina Korzenna: Strażacy aż dwie godziny gasili pożar budynku mieszkalnego! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że w trakcie jazdy doszło do pożaru w komorze silnika samochodu osobowego marki Skoda Favorit. W związku z rozwojem pożaru, ogień przedostał się do przedniej części przedziału pasażerskiego. W pojeździe podróżowały dwie osoby dorosłe, które opuściły go przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Kierowca był obecny na miejscu zdarzenia i nie potrzebował wezwania karetki Pogotowia Ratunkowego. Pasażerka udała się do pobliskich zabudowań w celu wezwania na miejsce Pomocy Drogowej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu akumulatora, ugaszeniu pożaru przy użyciu gaśnic proszkowych oraz usunięciu pojazdu na prośbę Policji na pobocze – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Mochnaczce Wyżnej zadysponowane zostały zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju oraz OSP Mochnaczka Wyżna. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia była awaria instalacji elektrycznej samochodu osobowego.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź