miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Łabowa: Kierowcy w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

0 1 055

W poniedziałek (25 lutego) ok. godz. 8:33 w miejscowości Nowa Wieś w gminie Łabowa doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowali nimi sami kierowcy, którzy zostali przetransportowani karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

 

Czytaj również: Gmina Grybów: 10-letnia Karolinka Igielska zmarła pomimo reanimacji! [WIDEO, ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że na drodze nr 75 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen Touran z pojazdem Renault Scenic. Podróżowali nimi sami kierujący. Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Samochód Renault Scenic znajdował się w przydrożnym rowie poza drogą, natomiast Volkswagen Touran stał częściowo na pasie jezdni. Z samochodu Volkswagen doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Jeden kierujący zgłaszał dolegliwości. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, neutralizacji powstałego wycieku, odpięciu klem akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz uprzątnięciu jezdni z resztek pokolizyjnych. W czasie prowadzonych działań drugi kierujący, który na początku odmówił udzielenia pomocy zgłosił dolegliwości. Na miejsce wezwano kolejną karetkę, a kierującemu zostało na ten czas udzielone wsparcie psychiczne. Przybyłe na miejsce zdarzenia karetki Pogotowia Ratunkowego (po zbadaniu obydwu kierujących) przetransportowały ich do szpitala na badania – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań zadysponowane zostały zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju, OSP Łabowa oraz OSP Nowa Wieś. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie ponad dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź