miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Łabowa: Trzy osoby w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów osobowych i busa! [ZDJĘCIA]

0 1 023

W poniedziałek (3 czerwca) ok. godz. 17:50 w miejscowości Maciejowa w gminie Łabowa doszło do zderzenia busa do przewozu osób i dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało łącznie sześć osób, a trzy z nich zostały poszkodowane i przetransportowane karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Działania strażaków trwały dwie godziny.

 

Czytaj również: Cyganowice: Trzy osoby w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do zderzenia trzech pojazdów, tj. busa do przewozu osób i dwóch samochodów osobowych. Łącznie podróżowało nimi sześć osób. Jeden z samochodów osobowych znajdował się na środku jezdni. Drugi samochód osobowy z wyrwanym kołem i znacznymi uszkodzeniami karoserii znajdował się w rowie. Bus znajdował się w rowie z wyrwanym kołem przednim i znacznymi uszkodzeniami przodu pojazdu. Samochody oddalone były od siebie o kilkadziesiąt metrów. Droga krajowa była całkowicie zablokowana. Na miejscu znajdowała się karetka Pogotowia Ratunkowego, pod której opieką znajdowały się trzy osoby uskarżające się na dolegliwości. Działania strażaków polegały na odłączeniu klem od akumulatorów w pojazdach i sprawdzeniu, czy nie doszło do wycieków płynów. Na miejsce dotarły kolejne karetki, które zabrały do szpitala łącznie trzy osoby poszkodowane. Zadysponowano ciężki samochód Ratownictwa Technicznego z JRG nr 1 w celu wydobycia busa z rowu. Po dotarciu zastępu z JRG 1 oraz zakończeniu prowadzonych czynności przez Policję wydobyto pojazdy i przemieszczono na pobocze. Uprzątnięto pozostałości powypadkowe, a wycieki płynów eksploatacyjnych zsypano sorbentem. Po zakończonych działaniach droga została odblokowana – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Maciejowej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Łabowa. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź