miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Łącko: Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu dwóch pojazdów! [ZDJĘCIA]

0 774

We wtorek (16 kwietnia) ok. godz. 21:00 w miejscowości Jazowsko w gminie Łącko doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowało nimi łącznie trzy osoby, a dwie z nich zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Pojazd ściął słup! Dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze głównej przy stacji paliw doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch pojazdów, tj. Peugeot 207 i Seat Leon, którymi podróżowało łącznie trzy osoby. W wyniku uderzenia samochód osobowy marki Seat został przemieszczony na pobocze drogi, którego przód zatrzymał się na wjeździe do stacji paliw, a tył znajdował się na chodniku. Natomiast pojazd osobowy marki Peugeot znajdował się na jednym pasie drogi, całkowicie go blokując. Dwie osoby zostały poszkodowane i znajdowały się poza pojazdami. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, odłączeniu klem w obydwu pojazdach, sprawdzeniu pojazdów czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych oraz wahadłowym kierowaniu ruchem drogowym. Na miejsce dotarła karetka Pogotowia Ratunkowego, której załoga przejęła osoby poszkodowane. Obydwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala w Nowym Sączu. Zastęp OSP Jazowsko zakończył działania przy wypadku drogowym i udał się do usunięcia powalonego drzewa. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Policji obydwa pojazdy zostały załadowane na autolawety, a pozostałości powypadkowe usunięto z jezdni, co pozwoliło udrożnić ruch w obydwu kierunkach – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Jazowsku zadysponowany został zastęp z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz przedysponowany, będący w trakcie wyjazdu do powalonego drzewa zastęp z OSP Jazowsko. Czynności prowadzone przez strażaków na miejscu zdarzenia trwały prawie trzy godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź