miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Łącko: Jeden z kierowców w szpitalu po zderzeniu trzech samochodów! [ZDJĘCIA]

0 368

W poniedziałek (31 grudnia) ok. godz. 11:25 w miejscowości Maszkowice w gminie Łącko doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Podróżowali nimi tylko kierowcy, jeden z nich został zakleszczony w pojeździe, a następnie przetransportowany do szpitala.

 

Czytaj również: Łącko: Kobieta i dziecko w szpitalu po zderzeniu trzech samochodów! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia trzech pojazdów, w których podróżowali tylko kierowcy. Samochód marki Audi A4 zjechał z jezdni i uderzył w drzewo znajdujące się w rowie. Kierujący pojazdem Audi opuścił pojazd o własnych siłach, uskarżając się na dolegliwości. Samochody marki Toyota oraz Seat znajdowały się na jezdni. Kierujący Seatem opuścił pojazd o własnych siłach, nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Na skutek zderzenia, obrażenia odniósł kierujący samochodem marki Toyota, który został zakleszczony w pojeździe. Poszkodowany był przytomny. Równocześnie z zastępami Straży Pożarnej na miejsce dotarła karetka Pogotowia Ratunkowego, której załoga rozpoczęła udzielanie pomocy poszkodowanym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatorów oraz wyciągnięciu kluczyków ze stacyjek pojazdów i wykonaniu dostępu do poszkodowanego poprzez ręczne odgięcie drzwi od strony pasażera. Do pojazdu został wprowadzony ratownik, który stabilizował odcinek szyjny kręgosłupa mężczyzny. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego, został on przełożony na nosze typu deska i zbadany przez ratowników medycznych. Koordynator medycznych działań ratowniczych podjął decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala. Na czas prowadzenia działań obydwa pasy jezdni zostały zablokowane. Wycieki substancji ropopochodnych usunięto za pomocą sorbentu oraz neutralizatora. Po odjeździe karetek udostępniono dla ruchu jeden pas jezdni i kierowano ruchem wahadłowym pojazdów. Na miejscu pozostał zastęp z OSP Maszkowice. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję usunięto pojazdy z jezdni i uprzątnięto pozostałości powypadkowe – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Maszkowicach zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Łącko i OSP Maszkowice. Czynności prowadzone przez strażaków trwały trzy godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź